'Axhenda për integrimin, mbi çdo axhendë politike': Kryemadhi pret ambasadoren kroate

'Axhenda për integrimin, mbi çdo axhendë politike': Kryemadhi pret ambasadoren kroate

12:32, 12/09/2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka pritur në një takim në seli ambasadoren e Kroacisë, Sanja Bujas Juraga.

Takimi u zhvillua me rastin e përfundimit të mandatit të zonjës Juraga në Tiranë.

Në bisedë me ambasadoren kroate Juraga, Monika Kryemadhi u shpreh se Shqipëria në rrugën e saj drejt integrimit europian ka si shembull Kroacinë e cila u anëtarësua në familjen europiane me shpejtësi. 

“Siç Kroacia gjeti rrugën e duhur dhe u anëtarësua me shpejtësi në BE, ashtu dhe ne duhet të ndjekim shembullin e saj, ku axhenda për integrimin europian duhet të jetë mbi çdo axhendë politike”, u shpreh Kryemadhi.

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco