IRONIA/ Pas Gaz Pajës, edhe Lek Plepi mbështet Ramën për Teatrin me skemën PPP (3 Plepa)

IRONIA/ Pas Gaz Pajës, edhe Lek Plepi mbështet Ramën për Teatrin me skemën PPP (3 Plepa)

17:03, 20/08/2019

Kryeministri Edi Rama vijon të citojë artistë të ndryshëm, të cilët sipas tij, shpeshherë edhe duke i keqcituar, ndajnë mendimin e përbashkët me të se Teatri Kombëtar duhet të shembet për t’u ndërtuar një i ri.

Mbrëmjen e kaluar, Rama ka publikuar mesazhin e aktorit të humorit, një[kohsësisht këshilltar bashkiak i PS në Tiranë pas votimeve të 30 qershorit, Gazmend Paja, i cili shprehet se është pro teatrit të ri.

Por lidhur me këtë reagon gazetari Ylli Dylgjeri, i cili si gjithmonë nuk kursen ironinë dhe sarkazmin, këtë herë duke përmendur një tjetër personazh televiziv, Lek Plepin.

“Solidarizim me KM/ Pas Gaz Pajës edhe Lek Plepi mbështet KM për Teatër Kombëtar me skemën PPP (3 Plepa)”, shkruan me ironi Ylli Dylgjeri në postimin e tij në Facebook.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

roland20/08/2019 19:15

gas paja nje emer qe nuk egziston ne Tirana por ne Fier ja komunist i keq si i jati

Renci20/08/2019 19:10

Me kanaqe Ylli, se kur jep mend she jevgjiti i luftarit eshte te ikesh naten nga ky vend

Shto koment

Denonco