Drejtori i Policisë i nxjerr pistoletën në zyrë vartësit, pasi nuk i dorëzoi gjobën ditore

Drejtori i Policisë i nxjerr pistoletën në zyrë vartësit, pasi nuk i dorëzoi gjobën ditore

19:17, 15/08/2019

Një punonjës policie ka denoncuar sherrin me armë që ka ndodhur në Drejtorinë e Policisë Shkodër, ku drejtori Niko Brahimaj i ka nxjerrë armën nëndrejtorit të tij, pasi ky i fundit nuk i ka dhënë këstin ditor të kalimit prej 1 milionësh të kalimit të paligjshëm të kamionëve me dru.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan “Narkodrejtor Niko Brahimaj dhe narkonendrejtori i tij, per ryshfete hiqen ne alltia!’

‘Narkodrejtor Niko Brahimaj dhe narkonendrejtori i tij, per ryshfete hiqen ne alltia!

Ata ndajne çdo dite 1 milione lek ryshfete nga kamionet me trupa, akuzon polici dixhital!

Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendetje z.Berisha

Jam nje punonjes i policise shkoder,ne shkoder ka plas sherri midis drejtorit Niko Brahimaj dhe nen Drejtorit Skender Hita te dy kan nxjerr armet dhe sherri per kete eshte qe nendrejtori nuk ka dorezu te gjitha leket e kamionave te te druve qe çdo dite kalojn 20 kamion me trupa dhe te dy bashk çdo dite ndajn 1 milion lek te vjetra. Kjo eshte policia krimit,te lutem anonim tek juve eshte shpresa e fundit.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Bardhok franca15/08/2019 22:34

Keto jan te gjitha mashtrime te partis demokratike dhe Sali Berishes. Ne Shkoder nuk ka asnje makine qe kalon me lende drusore pa dokumentet e leshuara nga bashkia. Me gjith rrespektin qe kam ju kerkoj te mos postoni lajme fallco sepse na vini punen ne rrezik.

Shto koment

Denonco