Emri/ Rama emëron në krye të Tatimeve ish këshilltaren e tij

Emri/ Rama emëron në krye të Tatimeve ish këshilltaren e tij

11:48, 15/07/2019

Edi Rama ka prezantuar sot drejtoreshën e re të Taksave dhe Tatimeve.

Pas shkarkimit të Enton Duros pak ditë më parë, sot Rama ka emëruar në detyrën e kreut të Tatimeve Delina Ibrahimaj.

Kjo e fundit ka mbajtur detyrën e drejtoreshës së INSTAT.

Para se të emërohej në këtë detyrë, ka qenë këshilltare e Edi Ramës për teknologjinë e statistikat.

Image

Prezantimi i drejtoreshës së re të Tatimeve është bërë ditën e sotme nga vetë Rama në një takim me punonjës të kësaj drejtorie që nuk ka arritur të përmbushë asnjë plan.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz15/07/2019 15:35

E ke çu venin ne zgrip o qenef, nuk ka drejtor tatimesh qe e merr persiper me i bo dermon! Dorhiqu o legen se e çove ket ven e ket popull per lesh! Ik shporru o hajdut ordiner! Ik o llum i llumit, o kerrme o qelbesire! Komt e shpejta, faqja bardh thot populli, megjithse ti je faqezi! Ik o mutacak se po u kape, kan me te myt me zorren e bythes tate!

Shto koment

Denonco