Rrjetet sociale ironizojnë Spiropalin/ ‘Nafta rritet për makinat jo për qytetarët’

Rrjetet sociale ironizojnë Spiropalin/ ‘Nafta rritet për makinat jo për qytetarët’

21:19, 13/07/2019

Taksa e re e karburante që qeveria do të vendosë do ta shtojë edhe më shumë barrën e drejtuesve të automjeteve që tani do të duhet ta paguajnë edhe më shtrenjtë karburantin që do ti hedhin makinës.

Kjo taksë e re e papritur ka rritur edhe dozën e ironisë në rrjetet sociale ndaj qeverisë Rama dhe personazheve të saj.

Në një meme që po bën xhiron e rrjeteve sociale duke Ministrja për Kuvendin, Elisa Spiropali që thotë: ‘Taksa do të rritet për makinat jo për qytetarët’.

Kjo në vazhdën e mufkave që Spiropali kujdeset gjithmonë të lëshojë për çdo vendim kriminal të Ramës. 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Meri14/07/2019 09:22

Kjo eshte femra me antipatike dhe thekur per pak vemendje

Shto koment

Denonco