Mashtrimi me hapjen e kutive, PS nuk pranon të krahasojë votat me listën e votuesve

Mashtrimi me hapjen e kutive, PS nuk pranon të krahasojë votat me listën e votuesve

09:12, 12/07/2019

Rilindja do të hapë sot 11 kuti në Lezhë, gjoja për të treguar se jemi të hapur dhe pa manipulime.

Por nga ana tjetër PS nuk pranon që votat e gjetura në kuti ti krahasojë me listën e zgjedhësve, për të parë nëse ka më shumë vota se votues.

Propozimi i kreut të KQZ Klement Zguri është hedhur poshtë dje nga ushatrët e Edi Ramës në KqQZ me 4 vota, duke tentuar që ti hedhin hi syve popullit dhe ndërkombëtarëve.

Kjo është një tentativë e PS gjoja për te treguar se janë transparentë por në të vertetë po mundohen të fshehin farsën e 30 qershorit duke përdorur edhe levat e tyre dhe partitë anonime që u perfshinë me urdhër në këtë proces.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco