Basha appeals to citizens not to fall prey to Rama’s criminal scenario: He's looking for victims

Basha appeals to citizens not to fall prey to Rama’s criminal scenario: He's looking for victims

15:05, 28/06/2019

Albanian opposition chief Lulzim Basha has made an appeal to all citizens not to fall prey to Premier Edi Rama’s criminal plans.

Basha spoke after the dismissal of the Mayor of Vau i Dejës, Zef Hila, by Rama. “Edi Rama is looking for victims to keep his power. These plans are put in life by criminals and bullies”.

“We will not allow this criminal plan to be implemented everywhere. We call on the citizens not to fall prey to Rama’s criminal plans. We are strong and we are the majority. Rama and his mercenaries will soon feel bad. They know their end and that’s why the act like deadly wounded beasts”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari28/06/2019 16:53

Pirdhni, pirdhni! Prdh Luli pirdh! Ah mor Lul! Edveri po u ben shqiptareve ate qe meritojne! Ai po u jep shqiptareve ate qe deshirojne. A nuk ka sot aq shume nostalgjike te Enverit!!!! Edhe Rama po ua ofron perseri Edverin qe duan dhe adhurojne! Perfundimisht shqiptaret jane te semure rende nga sindroma e Stokholmit! Ku jane miqte e Shqiperise??!!! Te rrofte fotoja me Trump, o Luli!!!! Trump as nuk e mori vesh kush ishe dhe pse erdhe!!!! Kush e rruan per Shqiperine! Neser i kepusin vendosjen e regjimit te vizave Schengen, pastaj i fusin edhe nje perjashtim te Shqiperise nga NATO, meqe hyri Maqedonia e Veriut! Te fala satome, o shqiptare!!!!! Sot te gjithe boten e ka blere dhe e drejton Sorrosi! Iu lumte rilindasve komuniste! Iu lumte! As Enver Hoxha nuk e ka bere kete!!!! Po e ben sot Edveri, po ndodh sot!!!! Po ndodh ne Shqiperine e NATO-s!!!! Po votohet sot njesoj si ne 1945!!! Po ndodh sot, jo vetem ne sy te te gjithe botes demokratike, por me mbeshtetjen totale te vete botes demokratike dhe vecanerisht nga vete BE dhe SHBA. Eshte e habitshme qe BE dhe SHBA te kete rene ne dashuri me Edver Ramen! Si ka mundesi qe Edvini te beleje te gjithe boten??!!! Cfare ka ndodhur me boten demokratike? Mos valle eshte George Sorros qe po drejton boten? Ku jane "trimat" dhe "horrat" e PD_se? Ku jane ata te "fortet" e PD qe te merrnin dikur gjak ne vetull?? Apo pa patur mbeshtetjen e qeverise dhe te kryeministrit te gjithe "te fortet" te hane mutin!!! Nuk rrezohet regjimi edverist me facebook, me "thirrje te forta", me deklarata dhe llafe kercenuese: qello edhe nje here, pasta ke per ta pare!!!! Mbajeni me shendet diktaturen e Edver Rames!!!

art dhamo28/06/2019 16:17

Varja I kryetaro se lam nom me kta qe ke morr ti skish sit shkote ndryshe po si mer shko e 've gaz bardhin aty se njef njeri ndynjo .shko ene I heq mandatet deputetve e po ti arresojn rrugve ma pergjeqsi tani qe deshtum ne menyr spektakolare

art dhamo28/06/2019 16:16

Varja I kryetaro se lam nom me kta qe ke morr ti skish sit shkote ndryshe po si mer shko e 've gaz bardhin aty se njef njeri ndynjo .shko ene I heq mandatet deputetve e po ti arresojn rrugve ma pergjeqsi tani qe deshtum ne menyr spektakolare

Shto koment

Denonco