‘Kriza nuk zgjidhet me letra dashurie mo shoku por …’, Ndoka ‘i pamëshirshëm’ me Ramën

‘Kriza nuk zgjidhet me letra dashurie mo shoku por …’, Ndoka ‘i pamëshirshëm’ me Ramën

19:39, 22/05/2019

“Kriza nuk zgjidhet me letra dashurie mo shoku por me dorëheqje”.

Nard Ndoka ka qënë i “pamëshirshëm” me ironinë e tij, vetëm pak minuta pas letrës publike që Edi Rama i dërgoi kreut të opozitës Basha.  

“Kriza nuk zgjidhet me letra dashurie mo shoku por me dorëheqje” ka shkruar Ndoka në rrjetet sociale.

Kreu demokristian është pjesë e koalicionit të madh opozitar dhe që prej 3 muajsh janë në një fushatë të gjatë protestash, me kërkesën për dorëheqjen e Ramës, krijimin e një qeverie tranzitore dhe organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.  

Vetë z. Ndoka dogji mandatin e deputetit.   

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco