‘Më goditën me plumb plastik’, Sahit Dollapi tregon për herë të parë si e dhunoi policia në protestën e 11 majit

‘Më goditën me plumb plastik’, Sahit Dollapi tregon për herë të parë si e dhunoi policia në protestën e 11 majit

21:12, 16/05/2019

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi ka treguar në emisionin të “Të Paekspozuarit”  në Neës 24, çfarë ka ndodhur gjatë momentit kur është goditur nga forcat e policisë gjatë protestës së opozitës më 11 maj.

Rakipi: Të gjithë shqiptarët të ndoqë, ishte një skenë e tmerrshme, gati barbare, ku shefi i ndërhyrjes së shpejtë dërgon disa njerëz që tju ndalojë

Kam qenë në ushtrimin e detyrës si drejtues i tubimit, që ma detyron ligji

Duhet të jem në një pjesë të dukshme në krah të forcave të rendit.

Qëllimi i m i vetëm ka qenë mbrojtja e Policisë

Ne se kemi betejën me to,

Unë në atë moment po kthehesha në selinë e PD.

Dëgjoj një zë të një zonjushe që thotë “Vdiqa, mbarova”

Shkova ta ndihmoj.

Jam nisur në drejtim të Partisë Demokratike, jam intimiduar nga një punonjës policie që është identifikuar si Arben BARE

Ky zotëri më kam kapur prej krahu. E kam sqaruar. Kam hequr kundragazin dhe kam dashur të largohem

Në atë moment kam dëgjuar “Kapeni, mbyteni”

Gjatë momentit që kam ikur me vrap kam ndjerë një goditje me plumb plastik në këmbën e majtë

Kam qenë i shtrirë, kam humbur ekuilibrin

Kanë ardhur forca policie dhe më kanë goditur”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco