Meta thirrje Policisë: ‘Evitoni përdorimin e panevojshëm të dhunës ndaj protestuesve’

Meta thirrje Policisë: ‘Evitoni përdorimin e panevojshëm të dhunës ndaj protestuesve’

22:39, 11/05/2019

Presidenti Meta ka reaguar sërish duke kërkuar që palët në protestë të jenë të vetëpërmbajtura. Nëpërmjet zëdhënësit për shtyp, Tedi Blushi, Meta ka lëshuar këtë thirrje

‘Reagim i Presidentit të Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta

I bëj thirrje sërish të gjithë individëve që të distancohen nga aktet e dhunës dhe Policisë së Shtetit të ruajë qetësinë dhe të evitojë përdorimin e panevojshëm të dhunës ndaj protestuesve.”, reagon Meta. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco