VIDEO-FOTO/ Protesta tek Unaza e Re, policia shoqëron ish-deputetin Balliu e banorët

VIDEO-FOTO/ Protesta tek Unaza e Re, policia shoqëron ish-deputetin Balliu e banorët

11:24, 07/05/2019

Policia është përleshur me protestuesit sot tek Unaza e re, të cilët i bllokuan rrugën Edi Rames i cili po shkonte tek një biznes në zonë.

GjatĂ« kĂ«sja pĂ«rleshje, Policia ka futur nĂ« furgonĂ«t e saj dhjetra protestues e ndĂ«r ta edhe ish-deputetin Balliu, qĂ« ishte nĂ« mbĂ«shtetje tĂ« banorĂ«ve qĂ« kĂ«rkojnĂ« kompensim pĂ«r shtĂ«pitĂ« dhe pronat qĂ« do t’u shemben.

Ndiqni pamjet, kur Policia fut në furgonët e saj dhe dërgon në komisariat, edhe Balliun.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi07/05/2019 12:20

Gangesteri Rama i bene te gjitha, bile ai tashme luan me ekstremet, deri ku mbane ky popull? Ai fo te beje dhe me keq, persa ky popull nuk bashkohet dhe nuk ngrifet.

Liri07/05/2019 11:45

Po te ishte deputet skishte p... motre polic ta mernin ja pse duen menduar gjerat perpara

Shto koment

Denonco