Lajmi i fundit

Emiratet Arabe refuzojnë ekstradimin e Florenc Çapjas drejt Shqipërisë

Gjekmarkaj takon presidentin e PE: Nuk ka stabilitet pa demokraci

Gjekmarkaj takon presidentin e PE: Nuk ka stabilitet pa demokraci

17:43, 12/04/2019
A+ Aa A-

Analisti dhe opinionisti Agron Gjekmarkaj ka zhvilluar një takim me Presidentin e Parlamentit Europian Antonio Tajani.

Gjatë bisedës, Gjekmarkaj i ka ngritur shqetësimin z. Tajani se Europa kërkon nga Shqipëria “stabilitet duke sakrifikuar demokracinë”.

“Kështu nuk do i keni asnjërën”, i ka thënë Gjekmarkaj Presidentit të PE Tajani.

Gjatë bisedës, analisti Shqiptar i ka kërkuar zyrtarit të lartë evropian që “të mos lejojnë Edi Ramën të vrasë opozitën në Shqipëri”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco