Aktori i “Taken” pranon ofertën, 'telefonon' Lleshajn për ti gjetur grabitësit

Aktori i “Taken” pranon ofertën, 'telefonon' Lleshajn për ti gjetur grabitësit

16:33, 12/04/2019

Nuk kanë fund ironitë në rrjetet sociale lidhur mbi grabitjen e Rinasit dhe anën komike se si qeveritarët po e trajtojnë këtë ngjarje si një luftë counter strike midis, dhe jo si një grabitje e ka cila ka vënë në rrezik sigurinë kombëtare të vendit duke u cënuar aeroporti kryesor i vendit.

Në qendër të të gjithë talljes që po i bën rrjeti social, është ministri i Brendshëm, i cili kërkon ta trajtojë ngjarjen si kalimtare duke këputur mufka.

Në njërën prej memeve që qarkullon, Liam Neeson, aktori që luan “Taken”, i ofron ndihmë Sandër Lleshaj për të gjetur grabitësit, por ky i fundit mësohet ti thotë që “Nuk pse përzihesh Liam, pasi i gjej vetë unë”

Aktori e ka marrë nismë pas spotit që i bëri Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, i cili e ftonte që të shikonte Shqipërinë, pas filmit që sipas qeverisë ka dëmtuar imazhn e shqiptarëve nëpër botë

Në fakt kur kanë kaluar disa ditë nga grabitja deri më tani nuk ka asnjë autor të kapur, po kështu as para.

Meme është publikuar edhe nga ish-kryeministri Berisha, i cili shkruan “No coment”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco