‘Nga fitorja në fitore’, Kongresi i Rilindjes si Kongresi i Partisë së Punës dikur...

‘Nga fitorja në fitore’, Kongresi i Rilindjes si Kongresi i Partisë së Punës dikur...

19:12, 23/03/2019

Kongresi i sotëm i Partisë Socialiste, event nën regjinë e kontrolluar të qeverisë dhe i mbushur me punonjës të administratës shtetërore nga i gjithë vendi, u kritikua jo vetëm nga opozita, por edhe nga media për mesazhet që dha.

Asnjë zë dhe asnjë votim kundër linjës së partisë. Të gjithë pjesëmarrësit binin dakord me kryeministrin se vendi mund të qeveriset edhe pa opozitën dhe gati partitë opozitare u shpallën “Armik i popullit”.

Skena që të kujtojnë Kongreset e Partisë së Punës dhe kur shoku Enver Hoxha merrte 99,99% të votave popullore.

Ja si festohej dikur fitorja e shkëlqyer e vijës revolucionare Marksiste-Leniniste e Partisë:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tironci23/03/2019 21:45

Ka i ndyshim cilsor nga ajo kohe. Ska mo Zeri Popullit po sot ka Zeri Meros. Ne vend te bashkimit ka gazeta dita ne ven te gazetes drita ka gazeten sot. Zoni Evropes se Lire osht Syni.Net Njathere kishte pronen e shtetit kudo sot ka rrujtjen e prones nga pinjollet e asaj kohe.

Shto koment

Denonco