Henri Çili e thotë troç: 'Duhet qeveri tranzitore, zgjedhjet janë vjedhur nga qeveria'

Henri Çili e thotë troç: 'Duhet qeveri tranzitore, zgjedhjet janë vjedhur nga qeveria'

21:52, 18/03/2019

Henri Çili, themeluesi i 'Liberale', gazetës më të re në treg, tha në emisionin 'Open' të Eni Vasilit, se opozita është në të gjithë të drejtën e saj të kërkojë një qeveri tranzitore, kjo pasi ka ka kapur përgjime të forta të zyrtarëve socialistë që blejnë vota në tri vatra të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017.

Sipac Çilit, këto përgjime duhen hetuar me progres

'Ne nuk kemi drejtësi ndaj kjo çështje duhet zgjidhur me politikë me qeveri tranzitore, pasi fitorja e zgjedhjeve të 25 qershorit rrugës u be e diskutueshme', tha Çili për Top-Channel.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Naim Naimi21/03/2019 10:06

Po si nuk ke turp mo njeri Liberal, a ke ndopak fetyre mo njeri??? Po ty "hallall" vidh nga gjithe krahet, boll qe ja u fute studentave me ligj ...futja gjithe popullit me shashkat tua.

Many 18/03/2019 22:24

E ndrroi prap flamurin ky komshiu I Balles? Liberals pa bes e pa fe.

Askushi 18/03/2019 22:18

Po kerkon lexues ky servili, bythlepiresi, dhe bukeshkal.

Shto koment

Denonco