VIDEO/ Goditi Ramën me vezë, deputeti Hasa: Ky jo aksioni i fundit

VIDEO/ Goditi Ramën me vezë, deputeti Hasa: Ky jo aksioni i fundit

09:58, 03/02/2019

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa në fillim të sesionit të ri parlamentar goditi Edi Ramën me vezë në Kuvend.

Ai shprehet se këtë akt do ta ribënte sërish duke e konsideruar atë amanet të studentëve dhe protestës së tyre.

Sipas tij ‘aksioni’ i vezëve nuk është i fundit.

Hasa, në një intervistë për Politika Online, në Gazetën Shqiptare thotë se kalimi i kordonit të sigurisë në Kuvend me vezë nuk ishte i vështirë, pasi në sallën plenare nuk lejohen sendet metalike.

Deputeti Hasa shprehet se situata aktuale duhet ta detyrojë Kryeministrin që të dëgjojë kërkesat e qytetarëve dhe t’i përmbushë ato.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco