Denoncimi/ Policia ‘rrëmben’ studentët në komisariate dhe ju bën presion

Denoncimi/ Policia ‘rrëmben’ studentët në komisariate dhe ju bën presion

22:30, 17/01/2019

Policia “rrëmben” studentët protestues nëpër komisariate dhe ju bën presion, që të tërhiqen.

Denoncimin e bën ish-kryeministri Sali Beirsha, i cili i referohet një rasti konkret, të denoncuar nga një prind studenti.

Postimi i plotë i Sali Berishës në “Facebook”

Ndal terrorit policor ndaj studenteve greviste!

Prindi dixhital denoncon presionin policesk te Edi Rames ndaj te birit student grevist. sb

Doktor pershendetje jam Baftjar Nela me kane thirre djalin tim Aleksandrin ne oren 15:00 te Komisariati i Policise Nr. 1, per ti bere presion pasi ka dy muaj qe merr pjese rregullisht ne proteste edhe pse eshte student ne vitin e 2 master ne juridik.

Botoje pa problem. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco