Nis në 8:00 bojkoti i studentëve, ja si po mbahet ndezur, zjarri i protestës

Nis në 8:00 bojkoti i studentëve, ja si po mbahet ndezur, zjarri i protestës

07:41, 16/01/2019

Studentët do ta vazhdojnë sot me këmbëngulje bojkotin e mësimit në fakultete sipas një axhende të publikuar në rrjetet sociale prej tyre, duke pritur nga qeveria që të përmbushë kërkesat.

Grumbullimi në hollin e fakultetit nis në orën 8:00. Deri në orën 10:30, ata do të mbajnë fjalime dhe do të ngrenë pankartat e tyre me mesazhet.

Në 10:30, të rinjtë do të shfaqin një dokumentar të quajtur “Bllokada”.

Në 12:30, ata do të zhvillojnë një një diskutim me lektorin Rigels Xhemolari, i cili ka bërë një studim mbi Ligjin e Arsimit të Lartë.

 Më pas, në orën 14:00, do të vijohet me aktivitet kulturore dhe argëtuese të sigjeruara nga vetë studentët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco