VIDEO/ Meta në Maqedoni, kurora me lule tek monumenti i Skenderbeut

VIDEO/ Meta në Maqedoni, kurora me lule tek monumenti i Skenderbeut

15:20, 22/11/2018

Presidenti Meta i shoqeruar nga dhjetra shqiptare të Shkupit, kryetari i Parlamentit Talat Xhaferri, zv.kryeministri i Kosoves, Bujar Osmani, kryetari i BDI, Ali Ahmeti vendos kurore me lule tek monumenti i Heroit Kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu si dhe tek mozaiku kushtuar ngjarjeve me te lavdishme te kombit shqiptar.

Presidenti i republikës Meta po qëndron në Maqedoni në kuader të një vizite me rastin e 110 vjetorin të Kongresit të Alfabetit të Gjuhës Shqipe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco