VIDEO/ Paloka: Agron Xhafaj duhej arrestuar, Rama kërcënon opozitën

VIDEO/ Paloka: Agron Xhafaj duhej arrestuar, Rama kërcënon opozitën

12:40, 16/05/2018

Nënkryetari i PD Edi Paloka ka deklaruar sot se Kryeministri Edi Rama do të pendohet për deklaratat që ai bëri në mbrojtje të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe vëllait të tij të dënuar.

Nga protesta e opozitës përpara ministrisë së Brendshme, Paloka tha se Rama po vepron njesoj me Xhfajan si për Tahirin, që realisht sot është në arrest, pasi po ndiqet Kodi i Mafias.  

“Imagjinoni ç’shtet kemi, - ironizoi Paloka. - Deklaron i dënuari me burg që "unë po iki vetë në Itali!" Ndërkohë që duhet të ishte arrestuar, t’i ishin vënë prangat. Por këtu kërcënohet opozita. Del Rama e thotë...e patë skandalin tjetër?! Deklaroi që ai e ka bërë verifikimin! Kryeministri ka verifikuar një përgjigm që sot është në Prokurori! Faktikisht i dha urdhër tek prokurorja e vet, e ka prokurorinë e vet, u tha që ky përgjim nuk është i vërtetë. Por kësaj do t’ia dëgjojë krismën mbrapa. kështu tha edhe Saimir Tahirin.

Po ai është sot në arrest. Kodi i Mafias nuk është dhënie dore e bese, po të detyron të bësh një krim e të mban peng.

E dëgjuat Ramën?! “Opozita është fajtore!” Se sipas tij, nuk është fajtor ai që e kryen krimin, por ai që e denoncon!

Si tha?! “Do të  përgjigjet opozita!”.

Kapet Tahiri në krim... “Do të përgjigjet opozita!”

Kapet Xhafaj në krim... “Do të përgjigjet opozita!”

Ajo shprehja “s’ka parë gjë akoma”  është vetëm fillimi, Rama do të pendohet. Protesta e sotme është vetëm një hap i parë dhe nuk do të ndalet. Rama do të pendohet për deklaratat që bëri,” theksoi Paloka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment