FOTO/ Një ditë më parë u takua me Ramën, sot u largua nga detyra...

FOTO/ Një ditë më parë u takua me Ramën, sot u largua nga detyra...

22:52, 07/12/2017
A+ Aa A-

Një ditë më parë u takua me Kryeministrin Edi Rama, por sot u largua nga detyra. Kjo ka ndodhur me Kryeministren polake Beata Szyd?o, e cila ka dhënë dorëheqjen nga posti qeveritar dhe nga funksionet e saj si kryetare partie.

Mateusz Moraëiecki, dikur këshilltar i ekonomisë në kabinetin e Donald Tusk, do të bëhet kryeministri i vendit, pasi u propozua nga komiteti politik i partise PiS.

Në krye të partisë është vendosur ministri i Financave dhe Zhvillimit Ekonomik, Mateusz Morawiecki.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Daj Jaku07/12/2017 23:32

  Tersi i Pojanit. Këtë fat do kenë së shpejti Mogherini, Kmut Fekalestein, kinezi Lu dhe ajo kurva kroate, të gjithë miq/fiq të EDramës. Vetëm se miqtë janë të EDramës ndërsa fiqtë ......

  Shto koment

  Denonco