Lajmi i fundit

CNN: Dosja shqiptare e McGonigal, më e rëndë se ajo ruse! Nuk raportoi marrëdhënien sekrete me Ramën

78-vjeçari në ëndërr-makthet tuaja

78-vjeçari në ëndërr-makthet tuaja

Nga Andi Bejtja - 07/12/2022

Burri 78-vjeçar, Sali Berisha, skena e ringritjes pas grushtit halabak të porositur, do jetë përnatë në ëndërr-makthet e atyre që e kanë porositur.

Babai 78-vjeçar, Sali Berisha, do jetë përnatë në ëndërr-makthet e fëmijëve të atyre që e kanë porositur.

Politikani Sali Berisha do jetë përnatë në ëndërr-makthet tuaja: -të atyre politikanëve që duan t’ia marrin partinë me gjykatë,

-të atyre gjykatësve që po tentojnë të bëjnë të njëjtën gjë,

-të atyre politikanëve që nuk e lënë të flasë më shumë se dy minuta në parlament,

-të atyre pronarësh mediash e gazetarësh bashkë, që gati-gati e nxorën një të ashtuquajturën vërtetim mjekësor të agresorit para se të godiste me grusht,

-të atyre policëve me uniformë e pa uniformë që vazhdojnë e gënjejnë e gënjejnë,

-të atyre diplomatëve që për interesat e tyre personale nuk e kanë për gjë të grisin e të fundosin dhe atë pak demokraci në Shqipëri.

Burri 78-vjeçar që ngrihet fill pas grushtit të porositur, do prishë me dhjetëra, qindra gjumëra përnatë, për një kohë të gjatë, do jetë makth për ata që e porositën dhe ata dhjetëra qindra që po i shërbejnë porositësve, por në të njëjtën kohë do jetë dhe minimumi një buzëqeshje e pavetëdijshme në gjumë, për ata që nuk e kanë vendosur akoma të ikin nga ky vend.

Burri 78-vjeçar që ngrihet fill pas një grushti të porositur, sot nuk është as më pak e as më shumë po fiks 20 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Mirela Kopliku07/12/2022 12:03

Ju lumte z. Andi Bejtja per artikullin tuaj aq te goditur! Jane fjali te dala nga zemra!!

Shto koment

Denonco