Lajmi i fundit

Për 30 mijë euro/ Autori i krimit deklaroi se kishte marrë para nga Naim Murseli për vrasjen e gruas

Kuzhinat më të mira në botë, ja ku renditet kuzhina shqiptare

Kuzhinat më të mira në botë, ja ku renditet kuzhina shqiptare

16:43, 20/09/2023
A+ Aa A-

Taste Atlas Awards (2022) ka publikuar renditjen e kuzhinave më të mira në botë.

10 vendet e para në renditje janë kuzhina italiane, e pasuar nga ajo greke, spanjolle, japoneze, indiane, meksikane, amerikane, franceze dhe peruviane.

Ndërkohë kuzhina shqiptare renditet në vendin e 68 ku ushqimet më të famshme në Shqipëri përmenden: flija, tava e kosi, qoftet e fërguara, fërgesë, petulla, jani me fasule, ballokume, paçe koke, qifqi, qumështor, gjizë e të tjerë.

Renditja e kuzhinave botërore është bërë sipas votave të audiencës për përbërësit, pjatat dhe pijet.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco