FOTO/ Aksidentohet në Maqedoni ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj

FOTO/ Aksidentohet në Maqedoni ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj

21:50, 16/07/2017

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj është aksidentuar mbrëmjen e sotme në Maqedoni. Më saktë aksidenti ka ndodhur në Kumanovë. Lajmi është konfirmuar nga policia lokale.

Zv/ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Agim Nuhiu ka vizituar ish-ministrin Arben Ahmetaj në spital e Kumanovës pas aksidentit që pati ai sot në rrugën Tabanovcë-Kumanovë.

Përveç Arben Ahmetaj janë edhe dy persona të tjerë që kanë mbetur të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 17:30 në kryqëzimin e autostradës në pikën kufitare Tabanoc-Kumanovë. Në aksident janë përfshirë tre makina, një prej të cilëve autobus dhe tjeri Range Rover me targa të Shqipërisë në të cilën e drejtonte ish-ministri Financave të Shqipërisë, që ka goditur një automjet tjetër.

Arben Ahmetaj, ka marrë disa plagë dhe po ashtu kanë mbetur të plagosur edhe dy persona tjerë  të cilët janë në Klinikën e Shkupit dhe në spitalin e Kumanovës. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Serxho17/07/2017 08:33

sherim te shpejt ministrit dhe familjareve

Adi17/07/2017 01:51

Dash zoti sherohen shpejt se kemi te bejm me jete njerezisht. Te vjen keq te lexosh te tilla komente qe pa u zbardhur ngjarja sulmojne figuren e dikujt tjeter vetem se ka qene minister. Kush e njeh z.Arben e di shume mire qe ne kete udhetim ka qene familjaret e tij, te cileve i uroj sherim te shpejt.

helios17/07/2017 01:01

Uroj sherim te shpejt per te dhe familjaret e tij.

fiori17/07/2017 00:50

Sherim te shpejt te lenduarve! sa per ju injorantet mesoni se ne raste si keto ka sensibilizim jo urrejte.

elton17/07/2017 00:46

pa piken e turpit qe edhe ne situata si keto vazhdoni merreni jo range roveri ..... e para punes kush e njeh e di mire se range roverin e ka pas shuem para se te ishte minister, po ti @ someone ske faj se normal do komentosh ashtu si te thone, ti rrezik sot e njohe per here te pare se ne gjithe kte tka bo pershtypje makina

aldo17/07/2017 00:37

sherim te shpejt z.Ahmetaj, lajm i mire qe perfundoi pa demtime serioze kjo ngjarje e rende per te e shume te tjere, uroj ta kalojne sa me shpejt

turi17/07/2017 00:33

po lerini more keto se skane hic lezet sidomos ne nje ngjarje si kjo qe sduhet tia urojme askujt, pastaj po ka pse keta qe jane ministra nuk kane jete te tyre, nuk kane familjare keta, nuk kane miq. Komente shume te ulta jo per gje po fakti qe u be publik do te thote me te vertete qe ska pasur gje per tu fshehur

alisa17/07/2017 00:29

miri, dash, someone ju nuk qenkeni njerez mbi te gjitha eshte njeri dhe cilido qe mund te jete duhet tna vije mire qe pefundoi me kaq e spati lendime serioze, qofte per z.Ahmetaj qofte per te gjithe te tjeter qe u perfshine ne kete ngjarje te rende

miri16/07/2017 22:34

dashte zoti shkon ne ferr!

someone16/07/2017 22:04

Ku i gjejne leket per Range Rover keta mo vlla? Ky e ka rrogen me te vogel se une po ec me nje makine 20 here me te shtrenjte se timen...

dash16/07/2017 21:53

a kishte dashnore me vete ,tregoni personat e tjere Bredh lart e poshte me leket e djerses se bythes

Shto koment