VIDEO/ Atë që se bën shteti e bën bamirësi anonim: Pension i përjetshëm për 40-vjeçarin nga Lushnja që mbahej i lidhur

20:56, 09/06/2023
A+ Aa A-

Rasti i 40-vjeçarit nga Plugu i Lushnjes, i cili mbahej i lidhur në një cep dhomë nga prindërit e tij, ka ngjallur reagime të shumta tek ata që e kanë ndjekur këtë histori tek Piranjat.

Të shumtë kanë qenë personat që kanë kërkuar t'i vijnë në ndihme kësaj familjeje, e cila përveç problemit me djalin e sëmurë, është detyruar të përballet dhe me padrejtësinë e heqjes së KEMP-it.

Për t'ia lehtësuar sadopak këtë barrë financiare, prindërve të moshuar të 40-vjeçarit të sëmurë, ka menduar një biznesmen që preferon të qëndrojë anonim.

Bashkë me të kemi udhëtuar drejt Plugut, ku i dhamë lajmin e mirë prindërve të personit të sëmurë. Bamirësi anonim, i ka lidhur 40-vjeçarit një pension të përjetshëm për 20 mijë lekësh të reja në muaj, duke bërë atë që në fakt duhej ta bënte shteti.

EMISIONI I PLOTE:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco