Tiranë/ Iu gjet kallëp tritoli në banesë, arrestohet autori

Tiranë/ Iu gjet kallëp tritoli në banesë, arrestohet autori

13:39, 04/06/2023
A+ Aa A-

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 arrestuan shtetasin F. Z., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi është kapur duke vjedhur një monopatinë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Vorë arrestuan shtetasin N. D., banues në Prezë, pasi gjatë kontrollit të banesës, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan një objekt të ngurtë, të dyshuar si kallëp tritoli.
Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme në lidhje me aksidentin e ndodhur në Bërxullë, specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasit N. A., 63 vjeç, banues në Kodër Kamzë, dhe E. H., 30 vjeç, banues në Paskuqan. 

Shtetasi N. A., duke drejtuar automjetin tip "Toyota", në gjendje të dehur, është përplasur me automjetin tip "Dacia", me drejtues shtetasin E. H. Nga përplasja automjeti tip "Toyota" ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin e një lokali duke aksidentuar një shtetas të mitur 9-vjeçar. I mituri nga dëmtimet e marra ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco