Furgoni përplas për vdekje shqiptarin në Itali, shoferi dhe pasagjerët ia mbathin

Furgoni përplas për vdekje shqiptarin në Itali, shoferi dhe pasagjerët ia mbathin

10:23, 22/03/2023
A+ Aa A-

Villa Literno, Itali. Pati përparim të menjëhershëm ën hetimin për vdekjen e një shqiptari me biçikletë, që ndodhi më 21 mars në Santa Maria a Cubito, falë aktivitetit hetimor të toger Antonio Brevetti, i cili kohët e fundit mori detyrën në krye të kazermës dhe që kërkoi  pak kohë për të gjurmuar të dyshuarit.  U ndoq dhe u arrestua drejtuesi i furgonit që shkaktoi aksidentin dhe iku në këmbë: është shtetas jo i BE.

Hipoteza e krimit të dyshuar është ajo e vrasjes me automjet. I arrestuari, i mbrojtur nga avokati Marco Ucciero u dërgua në burgun e Santa Maria Capua Vetere.

Skena dëshpërimi dhe tmerri pati në rrugën e Santa Maria a Cubito, në arterien lidhëse midis Giugliano dhe Rrugës Shtetërore 7bis në zonën komunale të Villa Literno.

Shqiptari në biçikletë vdiq menjëherë pasi u shtyp nga një automjet pas një përplasjeje nga ana e pasme. Përplasja e parë kishte të bënte me një furgon, me 4 shtetas të huaj në bord dhe një Fiat Panda; çiklisti fatkeq është përfshirë edhe në goditjen që erdhi më pas, i hedhur dhe më pas i përplasur nga mjeti, tashmë jashtë kontrollit.

Nuk mund të bënin asgjë për çiklistin e gjorë. Kur kanë kuptuar tragjedinë, 4 personat në furgon në vend që të shpëtonin viktimën janë larguar në këmbë duke e lënë mjetin në vend. Bëhet fjalë për një ndjekje për drejtuesin e mjetit që iku me vrap: hetimet janë duke u zhvilluar nga karabinierët e stacionit të Villa Literno. Ekzaminimi i autopsisë do të bëhet së shpejti në trupin e viktimës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco