Lajmi i fundit

LIVE - TASK FORCE/ 1 viktimë, plumba kallashi ndaj Top Channel

'Donim vetëm ta edukonim'/ Torturuan qenin e tyre, telashe për çiftin shqiptar në Itali

'Donim vetëm ta edukonim'/ Torturuan qenin e tyre, telashe për çiftin shqiptar në Itali

20:50, 30/01/2023
A+ Aa A-

Një video tronditëse, tek e cila tregon një qen të racës malteze që i nënshtrohet të gjitha llojeve të ngacmimeve dhe dhunës së padurueshme nga pronarët e tij. Në video duket qeni i rrahur, i detyruar të qëndrojë në pozicione të panatyrshme, i tërhequr nga veshët, madje i mbajtur pezull në hapësirë ​​mbi parmakët e ballkonit.

Episodet janë raportuar nga një fqinj i çiftit, i lodhur teksa shihte kafshën e gjorë të rrahur. Kur pa një akt tjetër dhune, fqinja u tërbua: mori telefonin e saj dhe dhe filloi të filmonte skenat e tmerrshme që do të shfaqeshin para syve të saj. Më në fund pamjet iu dorëzuan patrullës së policisë lokale të Bellaria, e thirrur për të ndërhyrë nga vetë fqinja.

Sipas këtij të fundit, keqtrajtimi vazhdonte prej disa kohësh dhe në raste të tjera qeni i vogël ishte rrahur dhe goditur rëndë. Në video, në veçanti, ai shihet duke u dhunua nga pronari, një 46-vjeçar shqiptar. Burri, në një rast tjetër, e kishte kapur dhe e kishte lënë të varur mbi kangjellat e tarracës.

Të dyshuarit u mbrojtën duke pretenduar donin shumë kafshën e tyre dhe se qëllimi i tyre nuk ishte ta keqtrajtonin, por vetëm ta qortonin dhe edukonin. Për krimin e abuzimit me kafshët, kodi penal parashikon një dënim që varion nga një minimum prej tre muajsh deri në një vit, si dhe një gjobë që mund të arrijë në 15,000 euro./ ilrestodelcarlino.it

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco