EMRI/ ‘Prehu në paqe o e hareshmja jonë!’, 28-vjeçarja shqiptare humb jetën pasi u godit nga një makinë

EMRI/ ‘Prehu në paqe o e hareshmja jonë!’, 28-vjeçarja shqiptare humb jetën pasi u godit nga një makinë

08:54, 06/12/2021
A+ Aa A-

Një rast tragjik ka ndodhur në Zyrih të Zvicrës, ku një 28-vjeçare me nga Kosova, humbi jetën pasi u godit nga një makinë.

Bëhet e ditur se viktima është Fjoralba Kallaba, nga Kamenica e Kosovës.

Një familjar i saj, në Facebook ka shkruar se nuk ka fjalë që shpreh dhimbjen për humbjen e saj.

“Mbrëmë u shua një dritë kushërira ime Fjoralba Kallaba ndërroi jetë aksidentalisht mbrëmë në ZH Zvicër në moshën 28 vjeqare! Prehu në paqe o YLL , o e hareshmja jonë. Nuk kemi fjalë si familjarë të shprehim dhimbjen që kemi për ty o engjull…! Ngushëllime prindërve Bajrushit e Nerxhivanes, vëllezërve Migjenit, Luigjit, Flamurit të Fjoralbës si dhe gjithë familjarëve”, ka shkruar ai.

Mediat në Zvicër bën të ditur se shkaku i plagëve të marra nga goditja e veturës, 28-vjeçarja ka vdekur në vendin e ngjarjes.

Policia është duke e hetuar aksidentin dhe kërkuar dëshmitarë lidhur me të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco