Lajmi i fundit

I shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 26-vjeçari nga Durrësi

Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë, sekuestrohen 21 kg heroinë

Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë, sekuestrohen 21 kg heroinë

20:15, 28/11/2021
A+ Aa A-

Është shkatërruar një bandë kriminale e përbërë nga shqiptarët në Athinë.

Operacioni ndodhi në lagjet Kipseli dhe Galatsi, arrestohen 3 shqiptarë, dy meshkuj 33 dhe 36 vjeç dhe një femër 60 vjeçe.

Në një banesë në Galtasi është gjetur dhe një laborant i përpunimit të heroinës.

Sekuestrohen 21 kg 530 gramë heroine, 1 pistoletë me 11 fishekë, 13 520 euro, 30 000 lekë, 2 automjete, 1 furgon, 2 peshore, 7 celularë, pajisje laboratori si pres etj.

33 vjecari ishte kreu i grupit, 36 vjeçari përgjegjës për transportin e drogës dhe ruajtjen e parave të grupit e 60 vjecarja si përgjegjëse e laboratorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco