Tre kushtet që duhet të plotësojnë personat që udhëtojnë drejt Holandës

Tre kushtet që duhet të plotësojnë personat që udhëtojnë drejt Holandës

12:10, 16/09/2021
A+ Aa A-

“Tirana International Airport” (TIA) ka njoftuar se të gjithë pasagjerët shqiptarë që udhëtojnë nga aeroporti ndërkombëtar i Tiranës drejt Holandës duhet të plotësojnë tre kushte.

Kushtet janë:

të jenë të vaksinuar me një nga vaksinat Astra Zeneca, Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, Serume Institute of India, Sinopharm BIBP dhe Sinovac;

të paraqesin një test PCR ose antigen të shpejtë; dhe personat e vaksinuar duhet të plotësojnë formularin në këtë link:

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/documents/publications/2021/07/01/vaccine-declaration-covid-19

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco