Glyka Nera: Shtohen më shumë dyshimet që krimi është kryer nga shqiptarët, detaji

Glyka Nera: Shtohen më shumë dyshimet që krimi është kryer nga shqiptarët, detaji

09:05, 12/06/2021
A+ Aa A-

Informacione të reja në lidhje me krimin brutal në Glyka Nera, panë dritën e djeshme përmes emisionit të Angeliki Nikolouli , ndërsa gazetari me ndihmën e ekspertëve përpunonte kamerat e sigurisë që regjistruan errësirën, makinë e dyshimtë , në të cilën janë përqendruar edhe Autoritetet.

Në fakt, sipas asaj që ai tha në program, një gjeneral në pension Giannis Katsiamakas , i cili gjithashtu bëri një hetim personal, automjeti i dyshimtë thuhet të jetë BMW E36 ose E39 , me fenerë të rrumbullakët dhe drita të vogla dhe sipas tij këto lloje automjetesh përdoren nga kriminelët shqiptarë në sulmet e tyre.

Që nga ditët e para të vrasjes, programi ka prezantuar materiale nga kamerat e sigurisë në zonë me makina që lëviznin atje gjatë orëve në fjalë. 

Pronarët kanë kontaktuar prgramin "Tunel" dhe kanë deklaruar se disa nga automjete të shfaqura në video janë të tyre. 

E vetmja makinë që nuk është identifikuar është kjo BMW me ngjyrë të errët, e cila u arratis nga Avenue Lavriou në drejtim të  Agia Paraskevi.

Përshkrimi i udhëheqësit

Programi nxori në dritë dhe detaje rreth drejtuesit të supozuar të bandës së grabitësve , por edhe rreth anëtarëve të tjerë.

Ai u mbështet në përshkrimet e dhëna nga burri i Caroline dhe trainerit të tij

 Imazhi vijues del nga përshkrimet :

Gjatësia: 1.70
Fytyrë e rrumbullakët
Sytë ngjyrë hirit
Qafa e shkurtër
Shpatulla të gjera
 Buzët me mish
Mbi 35 vjet dhe kishin veshur rroba me ngjtrë të errët

Përshkrimi i bashkëpunëtorëve në Glyka Nera
Përshkrimi që bashkëshorti i  Caroline dha për dy bashkëpunëtorët e udhëheqësit në Glyka Nera, është:

Njëri është 30-35 vjeç dhe tjetri 25-30 vjeç . Gjatësia e tyre është 1.80 deri 1.87 dhe fiziku i tyre është normal . Ata kishin veshur rroba të errëta, doreza të zeza dhe mbanin kapuça ngjyrë të zeza në fytyrë. 

Njëri mbante një pistoletë të zezë dhe tjetri një revole argjendi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ncnc12/06/2021 13:15

Vrasjen e ka organizuar i shoqi i britanikes per te fituar parate e siguracionit. Shteti grek kur do te mbuloj krimet apo kur eshte i paafte ta zbuloj ja vesh shqipetarve dhe kjo eshte e qellimshme dhe shume e turpshme qe shteti shqiptar nuk reagon asnjeheher ne mbrojtje te imazhit.

Shto koment

Denonco