Shqiptarët vjedhin makinën, luftë me policinë greke në Athinë

Shqiptarët vjedhin makinën, luftë me policinë greke në Athinë

19:44, 18/05/2021
A+ Aa A-

Tre shqiptarë në Greqi kanë sulmuar policinë greke në qendër të Athinës, pasi ata kishin vjedhur një makinë e më pas thyhen dhe xhamin e një dyqani telefonësh duke grabitur rreth 3000 euro mall.

Ngjarja e ndodhur katër ditë më parë ku autorët me origjinë shqiptare, nuk nguruan të sulmonin policët me shpresën se në këtë mënyrë do të shmangnin arrestimin. Ndjekja në rrugët e kryeqytetit zgjati për 20 minuta. Në videon e grabitjes shihet që një burrë i veshur me të zëza dhe me maskë në fytyrë duket sikur fillimisht po shikon artikujt në dyqan si një klient e më pas nxjer armën duke ia drejtuar shitësit dhe duke i marrë atij paratë.

“Njëri prej tyre hodhi kolegun tim nga motori, duke i rrezikuar për rrjedhojë jetën”, tha njëri nga efektivët e përfshirë në ngjarje.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco