EMRI/ Humb jetën nga Covid -19 mjeku neurolog në Kavajë

EMRI/ Humb jetën nga Covid -19 mjeku neurolog në Kavajë

11:29, 11/03/2021
A+ Aa A-

Një tjetër mjek ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Mehmet Demrozi punonte si mjek neurolog në Spitalin e Kavajës.

68- vjeçari nuk ka arritur ta fitojë betejën më Covid-19.

Gjendja e Demrozit ishte përkeqësuar tepër ditët e fundit dhe mjeku neurolog po qëndronte në intubim në një spital privat.

Megjithë përkujdesjen e marrë, Demrozi nuk ka arritur të fitojë betejën me koronavirusin.

Gjatë muajve të fundit shumë mjekë kanë humbur jetën pasi janë infektuar nga koronavirusi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco