Gëlltiti kokainën kur pikasi policinë, arrestohet i riu shqiptar/ Ja ku e kishte varrosur drogën

Gëlltiti kokainën kur pikasi policinë, arrestohet i riu shqiptar/ Ja ku e kishte varrosur drogën

19:02, 02/12/2020
A+ Aa A-

Një i ri shqitar në Itali, kur pa se karabinierët po vinin drejt tij, ai vendosi që drogën që kishte në gojë ta gëlltiste, por nuk ishte e mjaftueshme për të shmangur përfundimin në pranga.  

Ai dhe një bashkëpunëtor i tij me të cilin ishte në makinë u arrestuan. Rasti u regjistrua pasditen e 1 dhjetorit rreth orës 04:30 minuta në Garbagnate Milanese. Dy shqiptarët, 23 dhe 24 vjeç, u arrestuan.

Kur vunë re makinën, të parkuar pranë “Garbatella Park”, policia ndoqi atë që po ndodhte duke qëndruar larg. Në një moment, ai që ishte ulur në sediljen e pasagjerit doli të merrte një mbështjellëse me fletë metalike të fshehura afër një peme të madhe afër. Kur karabinierët morën masa për t’i kontrolluar, pasagjeri menjëherë gëlltiti mbështjellësin që sapo kishte marrë.

Droga varrosur pranë një peme

Pas një inspektimi të shpejtë të zonës nga kishin parë mbështjelljen e marrë, policia gjeti 32 doza kokainë të mbështjella individualisht në letër alumini. Droga ishte në një kavanoz qelqi, gjysmë e varrosur afër pemës. Tre doza kokainë u gjetën gjithashtu të paketuara në mënyrë të ngjashme brenda një pakete cigaresh bosh për një total prej rreth 16 gramësh.

Të dy shqiptarët, u gjetën gjithashtu në posedim prej 95 eurosh. Ata më pas u arrestuan në flagrancë për posedim të paligjshëm të drogës me qëllim tregtimin dhe u mbajtën në dhomat e sigurisë. Të mërkurën në mëngjes, pas ritit të drejtpërdrejtë, gjyqtari vërtetoi arrestimin dhe urdhëroi ndalimin e qëndrimit në Komunën e Garbagnate për të dy. Përveç kësaj ka dhënë autorizimin për dëbimin e çiftit./ Panorama/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco