Nga 25 raste positive, konfirmohen dy mësuese dhe një edukatore me COVID-19 në Korçë

Nga 25 raste positive, konfirmohen dy mësuese dhe një edukatore me COVID-19 në Korçë

17:05, 21/10/2020
A+ Aa A-

25 raste kanë rezultuar pozitiv me koronavirus ditën e sotme në qytetin e Korçës.

Nga të infektuarit e konfirmuar, ka rezultuar pozitive një mësuese në Korçë dhe një edukatore.

Po ashtu në shkollën 9 vjeçare të Bitinckës në Bashkinë e Devollit ka rezultuar edhe një mësuese me COVID-19.

Ndërkohë sot në 24 orët e fundit u testuan pozitivë 297 persona, ndërsa humbën betejën me virusin katër pacientë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco