Tjetër lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Tjetër lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

17:54, 24/09/2020

Pasditen e sotme, një tjetër tërmet ka lëkundur vendin tone, ku sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 ballë.

Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes.

Gjatë ditës së sotme në vend ka pasur edhe disa lëkundje të tjera tërmeti. Mësohet se tërmeti më i fortë është regjistruar në Cërrik, me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, në orën 01:26, ndërsa përgjatë gjithë natës janë ndjerë lëkundje të vogla në Belsh dhe Fier. Po ashtu mëngjesin e sotëm është ndjerë një tjetër lëkundje me magnituidë 3.3 të shkallës rihter në qarkun e Elbasanit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco