Masakroi me thikë 60-vjeçarin në Kavajë, arrestohet autori

Masakroi me thikë 60-vjeçarin në Kavajë, arrestohet autori

22:36, 21/09/2020

Është arrestuar mbrëmjen e sotme, Rizan Aliu, autor i dyshuar i plagosjes me thikë të 60-vjeçarin Besnik Çelmeta dhe nipin e këtij të fundit.

Ngjarja ndodhi 4 ditë më parë në një lokal në Kavajë.

Aliu është arrestuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrsit rreth orës 21:00.

Arrestimi i tij është bërë nga policia e Kavajës në bashkëpunim me atë të Durrësit. 

Aliu ishte larguar nga Kavaja për tu fshehur në Durrës por është identifikuar nga policia e Durrësit, e cila ka qënë në bashkëpunim me policinë e Kavajës, duke bërë të mundur gjurmimin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco