Lajmi i fundit

LIVE/ Kuvendi në seancë plenare, diskutohet rezoluta anti-korrupsion

FOTOLAJM/ Tirana si Kabuli, ja pasojat e shpërthimit në një nga zonat më të populluara

FOTOLAJM/ Tirana si Kabuli, ja pasojat e shpërthimit në një nga zonat më të populluara

20:49, 15/09/2020
A+ Aa A-

Pasditen e sotme një ngjarje e rëndë u regjistrua në kryeqytet.  Preng Gjinit, vëllait të të ekzekutuarit një vit më parë në qendër të Rrëshenit, i është bërë atentat me telekomandë.

[pjimage (5)]

Makina e tij ka shpërthyer, si dhe janë dëmtuar edhe makina të tjera që kanë qenë duke udhëtuar.

Sikurse shihet edhe nga foto makinat ndodhen ende në vendngjarje, ndërsa ekspertiza është duke mbledhur provat e nevojshme për zbardhjen e ngjarjes.

Tirana i ngjan Kabulit dhe Bejrutit, por aspak një kryeqyteti europian. Ngjarja ka tronditur shumë kryeqytetasit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco