Arrestohen dy turq në Rinas/ Tentuan të...

Arrestohen dy turq në Rinas/ Tentuan të...

20:11, 07/07/2020

Dy shtetas turq janë arrestuar ditën e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, pasi tentuan të futeshin në Shqipëri, por nuk plotësonin kriteret.

Ato u ndaluan nga policia pas kontrollit, por tentuan të vijonin lëvizjen me dhunë.

Arrestimi i tyre u bë për veprat penale ”Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe ”Goditje për shkak të detyrës”.

Njoftimi i Policisë:

Rinas

Policia Kufitare arreston 2 shtetas të huaj, për kundërshtim me dhunë të punonjësve të Policisë.

Më datë 06.07.2020, në PKK Rinas, nga shërbimet e Policisë Kufitare u arrestuan në flagrancë dy shtetas të huaj, H. Z., 35 vjeç dhe A. Ç., 29 vjeç, të dy lindur dhe banues në Turqi.

Këta shtetas kanë kundërshtuar me dhunë kontrolloret e Policisë Kufitare gjatë intervistimit, pasi nuk plotësonin kriteret për të hyrë në Shqipëri dhe më pas kanë tentuar të vijonin lëvizjen me dhunë.

Arrestimi i tyre u bë për veprat penale ”Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe ”Goditje për shkak të detyrës”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco