Makina aksidenton rojen e pallatit, largohet nga vendngjarja

Makina aksidenton rojen e pallatit, largohet nga vendngjarja

20:23, 12/06/2020
A+ Aa A-

Një aksident ka ndodhur gjatë orëve të pasdites në qytetin e Elbasanit.

Një automjet tip ‘Benz’ ka përplasur një këmbësor të moshës 60 vjeç i cili punonte roje në një pallat në ndërtim.

Aksidenti ka ndodhur në lagjen ‘Kongresi i Elbasanit’

Drejtuesi i mjetit është larguar menjëherë nga vendngjarja pa i dhënë ndihmën e parë të plagosurit.

Ky i fundit ndodhet për ndihmë mjekësore në spital, ndërkohë që nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.  

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe gjetjen e drejtuesit të mjetit që shkaktoi aksidentin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco