Çfarë ndodhi në Kamëz, policia rrethoi banesën, vetëdorëzohet personi që qëlloi me armë

Çfarë ndodhi në Kamëz, policia rrethoi banesën, vetëdorëzohet personi që qëlloi me armë

11:08, 03/06/2020

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Kamzë paraditen e sotme.

Paraprakisht dyshohet se personi që ka qëlluar mund të ketë probleme të shëndetit mendor.

Ai është R.K. dhe sipas burimeve policore kërcenoi me armë forcat blu.

Ai duhej te shoqerohej per në gjykate me forcë.

Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta policie.

Ndërkohë nuk raportohet për të lënduar.

Mesohët se policia ka rrethuar banesën e tij.dhe qytetari me inicialet R.K, është arrestuar nga policia 

Sipas drejtuesit te policise se Tiranes ai eshte vetedorezuar pas negocimit. dhe policia po ben kontroll në banesën se tij, ku eshte gjetur një arme tjeter pervec armës kallashnikov me te cilen ka kercenuar policinë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco