SPAK arreston drejtorin e Burgut 313

SPAK arreston drejtorin e Burgut 313

15:27, 03/04/2020

Arrestohet drejtori i burgut 313, Eduart Struga, për veprën penale të korrupsionit. Abc News mëson se urdhri i arrestit është lëshuar nga SPAK.

Struga ka qenë nën hetim për disa muaj, ndërsa arrestimi është bërë nga krimi ekonomik. Dyshohet se arrestimi i tij është bërë për shkak të një tenderi.

Ndërkaq, janë arrestuar edhe 3 edhe persona të tjerë. Struga është emëruar në krye të këtij institucioni në vitin 2019.

Ndërkohë, priten detaje të tjera në vijim për arrestimin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mazllum Aziz Latifi03/04/2020 16:57

E lirojne shpejt po i ka ra shorti

Shqiptari03/04/2020 16:34

PO MINISTRESHA XHACKA, PSE NUK ARRESTOHET NGA SPAK? U DHANE 1.5 MILIONE EURO NJE MAFIOZI PER TE SHPERNDARE USHQIME PER "HALLEXHINJTE", POR QE NUK DIHET SE KU KANE PERFUNDUAR!!!!! PSE NUK ARRESTOHET "BIZNESMENI" KLODIAN ZOTO, SEJMEN I ARBEN AHMETAJT, QE KA MARRE 110 MILIONE EURO DHE NUK KA BERE ASNJE PUNE PREJ 2 VITESH ME INCENERATORET? PSE NUK ARRESTOHET VILMA NUSHI QE KA KAQ MUAJ QE MERR MILIONAT DHE NUK PO KRYHET ASNJE CHECK-UP? PSE NUK ARRESTOHET EDI RAMA QE PO MASHTRON E PO TMERRON NJEREZIT NGA MENGJESI NE DARKE?

Shqiptari03/04/2020 15:48

KUR DO TE ZHDUKEN KETA HALETE E NDYRA! RILINDAS = HAJDUT = KRIMINEL = PERVERS = IMORAL = I KORRUPTUAR = MASHTRUES = INTRIGANT = MASKARA = INJORANT = IDIOT = I PAAFTE = I DROGUAR = LLAPAQEN = HARBUT = PAPAGALL = HIPOKRIT = RRACE MUTI = ARROGANT INJORANT!!!

Shto koment

Denonco