EMRI/ Shqiptaro-amerikani vdes nga koronavirusi në moshë të re

EMRI/ Shqiptaro-amerikani vdes nga koronavirusi në moshë të re

09:30, 29/03/2020

Andre Ljuljovic është shqiptaro-amerikani i parë që ka humbur jetën nga koronavirusi në SHBA.

DjalĂ« emigrantĂ«sh shqiptarĂ«, ai ishte i ri nĂ« moshĂ« dhe jo mĂ« larg se tetori i vitit tĂ« kaluar kishte bĂ«rĂ« dasmĂ«n pĂ«r t’u martuar me Janet Gazivoda.

Lajmi i botuar nĂ« gazetĂ«n “Illyria” nĂ« New York, shĂ«non jo vetĂ«m rastin e parĂ« tĂ« vdekjes nĂ« komunitet po edhe njĂ« shembull se sĂ«mundja nga ky virus po godet edhe mosha tĂ« reja.

Përveç familjarëve dhe miqve, Andre po vajtohet nga mbarë komuniteti i shkollës së mesme, në Archbishop Stepinac, në White Plains, ku e kanë njohur si nxënës e si atlet të fuqishëm në ekipin e futbollit të shkollës.

Shumë miq të tij janë shokuar nga humbja e papritur dhe po e kujtojnë në rrjetet sociale në internet.

Westchester, zona ku ndodhet White Plains, ka qenë një nga vatrat e para kryesore të përhapjes së koronavirusit, në New York. /Ruben Avxhiu/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco