Keni mbetur të bllokuar jashtë dhe doni të ktheheni në Shqipëri? Ja numrat ku duhet të telefononi

Keni mbetur të bllokuar jashtë dhe doni të ktheheni në Shqipëri? Ja numrat ku duhet të telefononi

14:34, 27/03/2020

Për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, dhe masave që shtetet kanë marrë për parandalimin e këtij virusi, duke bllokuar kufijtë ajrorë dhe tokësorë, shtetas shqiptarë kanë ngelur të bllokuar në disa vende të ndryshme të botës. Për t’iu ardhur në ndihmW Ministria për Evropën e Punët e Jashtme ka publikuar numrat e emergjencës ku mund të telefonojnë.

MEPJ nëpërmjet Njësisë së Krizës, në bashkëpunim dhe me Përfaqësitë shqiptare në botë, është duke punuar për të mundësuar rikthimin qytetarëve, sipas kategorive si më poshtë:

– Qytetarët shqiptarë me qëndrim mbi 90 ditë në vendet ku ata tashmë janë bllokuar;
– Studentët shqiptarë në vendet ku ata studiojnë, si dhe rastet humanitare.

Për të gjithë qytetarët që ndodhen në këto kushte, dhe kanë nevojë për ndihmë apo informacion MEPJ vë në vëmendje sërish numrat e emergjencës të vënë në dispozicion:

Përfaqësia – Nr. Emergjence

ABU-DHABI – ???? +971 58 570 5112

ANKARA – ????+905495611985

ATHINË – ????+30 694165 8183

BEOGRAD – ????00 381 63 30 95 98

BERLIN – ????0049 1798215905

BERNË – ????+41774099729

BRATISLAVË – ????00421 904 801 391/ 00421 944 223 941

BRAZIL – ????55 61 99114 6568

BUDAPEST – ????+36 30 201 3676

BUKURESHT – ????+40784932223

HAGË – ????0031616275159

IZRAEL – ???? 00972 (0) 54 904 2813

KAJRO – ???? 201060300388

KATAR – ????+97470277222

KANBERA – ????+ 61 450 977 145

KOPENHAGEN – ????+4591636640

KUVAJT – ????96594048219

LONDËR – ????+44 (0) 75 18662630

MADRID – ????+34 606 376 830

MOSKË – ????+7 929 968 05 38

OTAVË – ????+1 613 864 7575

PARIS – ????+33 1 47 23 31 51

PEKIN – ????+86 13810476221

PODGORICË – ????38267288757

PRAGË – ????+420 775 041 553

PRISHTINË – ????00383 45 618 618

RIAD – ????+966501905586 /966532405751

ROMË – ????+39 3420498192

SHKUP – ???? 38975376896

SLLOVENI – ????38631240760

SOFJE – ????+359 89 4311493

STOKOLM – ????+46 73 57 42 350

TOKIO – ????03-3543-6861

VARSHAVË – ???? +48 501194910

VATIKAN – ????+39 06 39721599

VJENË- ????+00436767886324

WASHINGTON – ????+1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

ZAGREB – ????00385 91 53 07 477

KONSULLATA BARI – ????+39 080 2055842

KONSULLATA JANINË – ????0030-6947072353

KONSULLATA MILANO – ????+39 3497834666

KONSULLATA  MYNIH – ????+4915237913997

KONSULLATA SELANIK – ????0030 6983661224

KONSULLATA STAMBOLL – ????00905396566219

MISIONI BE BRUKSEL – ????0032485401237

MISIONI GJENEVË – ????+41 79 151 85 04/+4122 7311143

MISIONI NATO – ????+32 2 707 2782

MISIONI OKB NJU JORK – ????+1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

MISIONI OSBE-VJENË – ????+43 1 328 8710

MISIONI STRASBURG – ????+33 3 88 36 02 06

MISIONI UNESCO – ????+33 (0) 1 45 68 32 44 +33 (0) 6  15 63 09 67

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco