Dy të infektuar në Tropojë, mjekëve akoma nuk iu është bërë testi

Dy të infektuar në Tropojë, mjekëve akoma nuk iu është bërë testi

11:15, 26/03/2020

Koronavirusi ka marrë shtrirje sërish gjatë ditës së sotme. Nga burime mjekësore mësojmë se në Tropojë janë konfirmuar tashmë dy raste me koronavirus. Janë një cift.

Mësohet se dy personat janë vetëkarantinuar në shtëpi dhe po shikohet mundëisa që t'i dërgojnë në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Lajm u konfirmua edhe nga Ministria e Shendetësisë.

Ndërkohë që mjekëve të spitalit, të cilët kanë patur kontakt me këtë dy persona, akoma nuk u është bërë asnjë lloj analize.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

- Tiranë           102 raste
- Durrës           10 raste
- Lushnje         4 raste
- Elbasan         5 raste
- Rrogozhine   2 raste
- Fier               18 raste
- Kavaje          4 raste
- Korcë            11 raste
- Vlore            5 raste
- Shkodër        3 raste
- Lezhë            4 rast
- Berat             1 rast
- Has               2 raste
- Krujë            1 rast
-Tropojë          2 raste

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco