Aksion i befasishëm në Vlorë, zbarkon edhe RENEA/ Ç'po ndodh në qytetin bregdedtar

Aksion i befasishëm në Vlorë, zbarkon edhe RENEA/ Ç'po ndodh në qytetin bregdedtar

21:11, 21/01/2020

Forcat RENEA dhe Policia e Vlorës aksion në lagjen ’10 korriku’.

Nga të dhënat më të fundit mësohet se RENEA dhe policia e Vlorës po ushtron kontrolle edhe në automjete.

Mësohet se kontrollet po vijojnë në fshatin Hoshtimë ku pak ditë më parë ra në pranga Xhevahir Jonuzi i shumëkërkuar për një vrasje të ndodhur në vitin 1999.

Pas arrestimit të Jonuzit , RENEA  pritet të kryejë të tjera arrestime të personave të shpallur në kërkim apo që i kanë shpëtuar dënimit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco