Deri në mëngjes janë shënuar 310 lëkundje, panik tek njerëzit

Deri në mëngjes janë shënuar 310 lëkundje, panik tek njerëzit

08:33, 27/11/2019

U bënë 26 orë nga tërmeti i fortë që shkundi Shqipërinë.

Deri më tani raportohen 25 viktima dhe 650 persona të plagosur.

Kërkimet nën gërmadha vazhdojnë ende me shpresën për të shpëtuar njerëzit që kanë mbetur aty.

Sipas të dhënave të Agjencise së Mbrojtjes Civile dhe Igjeum, që prej mëngjesit të djeshëm, ora 3.54 kur goditja kryesore pati magnitude 6.3 ballë, e deri në momentin që po flasim janë shënuar 310 pasgoditje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco