FOTO/ Zbresin në Rinas, dy avionë rumunë me 54 ushtarakë dhe qen të specializuar për kërkime njerëzore

FOTO/ Zbresin në Rinas, dy avionë rumunë me 54 ushtarakë dhe qen të specializuar për kërkime njerëzore

22:49, 26/11/2019

Sapo ka mbërritur në Shqipëri, nga Rumania, Detashmenti i Specializuar SAR, që ka zbritur në Rinas me dy avionë C-130 Hercules"

Ky Detashment përbëhet një nga personel prej 54 vetash si edhe katër qen të mirëtrajnuar për kërkime njerëzore.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco