Moti ofron pamje të frikshme/ Skenar katastrofik në rajonin e Mesdheut

Moti ofron pamje të frikshme/ Skenar katastrofik në rajonin e Mesdheut

11:38, 13/11/2019

Prej dy ditësh, portali i specializuar i motit në Gjermani, Wetter, paralajmëron se rajonin e Mesdheut e pret një skenar katastrofik.

Në kohën kur Venecia ka shënuar nivele rekord të përmbytjeve, portali shkruan se priten reshje të forta, breshër dhe tornado.

Motin e ashpër do e përjetojnë jugu i Kroacisë, Bosnja, Shqipëria dhe disa pjesë të Greqisë.

Ndërkohë OSHEE dhe Bashkia e Himarës kanë publikuar pamje të stuhisë që ka nisur që tani të godasë bregdetin jugor të vendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco